צעד אחר צעד

ימים מרוכזים
אייקון בחירה
מפגשי ימים מרוכזים הינם בנושאי התפתחות שונים. במפגש מסוג זה נקנה להורה ולילד - תגבור, הקניית תנאים נכונים והכוונה אישית יותר, כלומר לעיתים צריך לתת לילד את ה-fine tuning על מנת לאפשר לו לממש את מלאו הפוטנציאל. כל נושא מתפרש על שני מפגשים, אורך המפגש הינו שעה ורבע, מספר המשתתפים הינו 6-10 ילדים. השתתפות אפשרית בהרשמה ותיאום מראש. (צור קשר)

הנושאים העיקריים הינם:

תמונת רקע לכותרת שיפור השכיבה על הבטן והרמת הראש

תרגילי יסוד המאפשרים התעגלות ותנועתיות של בית החזה והגב, הבאת הידיים לקו האמצע, שכיבה על הצדדים באופן סימטרי, שכיבה נינוחה על הבטן עם הישענות על המרפקים והרמת ראש גבוהה.

תמונת רקע לכותרת התהפכויות

התהפכות מהגב לבטן ומהבטן לגב באופן סימטרי דרך שתי הכתפיים, תרגילים המשפרים את היכולת התנועתית, מיומנות של שיווי המשקל, הגדלה ותפישת המרחב. במפגשים אלו נלמד ונכין את הגוף להתהפכות מאורגנת יותר מבחינת איכות התנועה ולכן חשוב גם לילדים שכבר מתהפכים.

תמונת רקע לכותרת הכנה למעבר לישיבה מאורגנת

נכיר מהם התנאים שצריכים להתממש, ניתן דגש על תנועתיות בית החזה, הצלעות והגב תוך כדי פיתוח שיווי המשקל, נלמד את הרגליים להתכופף, נעודד מעברים לישיבה דרך הצד ומעמידה על שש.

תמונת רקע לכותרת הכנה למעבר לעמידת שש

נכיר לילד דרכים שונות ונעימות אשר מסייעות במעבר לעמידת שש, מפתחות את יכולת השהייה על שש ונעסוק בשיווי משקל במנח זה כהכנה גם לזחילה על שש.

תמונת רקע לכותרת הכנה לעמידה והליכה עצמאית

הכנה לעמידה ממרכז החדר, תרגילים המהווים אוריינטציה כלפי מעלה והזדקפות, תרגילי שיווי משקל שונים בעמידה, ירידה מעמידה, הכוונה בצעדים הראשונים ולמתקדמים בחבורה - בעמידה מעבר ממשען למשען. מטרת המפגשים הינה ללמד את הילד להסתמך על מערכת שיווי המשקל העצמית שלו ללא הסתמכות על חפץ חיצוני או ברוב המקרים על ההורה.


Step by Step Logo